reg. číslo projektu
CZ.1.07/1.1.10/01.0055

OPVK_logolink_vert

MČR v silniční cyklistice 2017

Ve dnech 13. -14. 6 uspořádal ČSMPS již 20. ročník MČR v silniční cyklistice. Soutěž se tradičně konala v Račicích okolo umělého veslařského kanálu. Naši školu reprezentovali tito závodníci: Ondra Lorenc, Petra Hnízdilová, Sára Nováková a Pepa Reichert z Mladé Vožice.

Na závody jsme pilně trénovali. Z prostředků ČSMPS jsme mohli pro děti zakoupit 7 nových kol a cyklistických doplňků, a tak jsme vyráželi pravidelně na tréninky, abychom dostali do nohou potřebné kilometry.:-).

Naši sportovci se účastnili 2 závodů. V úterý jeli hromadný silniční závod. Tratě byli různě dlouhé, podle kategorií. Žákyně a žáci jeli 10 km, juniorky 20 km a junioři 35 km. Ve středu pak následovala časovka, ve které jeli všechny kategorie 5 km, jen junioři jeli kilometrů 10.

Ve velmi silné konkurenci jsme se neztratili, Sára Nováková získala v obou kategoriích žákyň zlato a vyhrála i pohár za kombinaci obou závodů. Ostatní naši borci na medaile těsně nedosáhli, ale snažili se ze všech sil. Proto si zaslouží velkou pochvalu.